KÖÖGINURK / LIHTSAD PULGAKOOGID

20160914_220926

Olen viimasel paaril sünnipäevapeol täheldanud, et pulgakoogid on laste seas suur hitt. Paljud lapsed ei armasta eriti kooke süüa – juba see, et selle koogitüki söömine aheldab ta mõneks ajaks lauaäärde, kus ta siis lusikaga/kahvliga selle koogitükiga seal taldrikul sõdima peab, ei meeldi neile (minu 4a näiteks on üks sellistest kindlasti). Pulgakooki on aga hea haarata, ilma, et käed mustaks saaksid ning – olenevalt koogi suurusest – ühe-kahe ampsuga ära süüa.

Esimest korda tegin pulgakooke kuskil pool aastat tagasi ning leidsin retsepti, mis on imelihtne. Lisaks lihtsusele, tulid koogikesed ka väga maitsvad (mitte ülemäära magusad). Eks neid annab mitut erinevat viisi teha, kuid milleks näha palju vaeva, kui saad väga maitsvad pulgakoogid kiirelt ja lihtsalt. Eelmisel korral tegin valmis vaid “toorikud” ning kõik said siis pärast ise kaunistada oma koogi nii nagu soovi oli. Sel korral sai tehtud ja üles pildistatud variant, kuhu lisaks šokolaadiglasuuri peale tegin.

//NOTE: ilma glasuurita meeldisid enamikele rohkem, glasuuriga lähevad liialt magusaks. Lisaks tänu sinisele toiduvärvile šokolaadiglasuuris, said kõik endale toredad sinised keeled.
***
VAJA LÄHEB:
1 pakk Dops/Doomino küpsiseid
50g pakki maitsestamata toorjuustu
100g šokolaadi (kui tahad glasuuriga katta)
söödavaid kaunistusi /pähklipuru, suhkrukuule, kookoshelbeid vms
pulgakoogipulki (saab nt SIIT!)

20160914_220944

TEE NII:
Purusta köögikombainis pakk küpsiseid, purusta korralikult, küllaltki peeneks puruks. Sega küpsisepuru toasooja toorjuustuga.

dsc_0020

Vooli ja veereta segust kätevahel soovitud suurusega pallikesed ning aseta need kandikule/taldrikule.  Pista pulgad sisse ning pane pulgakoogid külmikusse tahenema.

dsc_0024

Sulata veevannil soovitud maitsega šokolaad, millega soovid pulgakooke katta. Šokolaad võiks olla suhteliselt väikesepõhjalises anumas, et pulgakooki sisse pistes terve koogike sinna šokolaadi sisse upuks – nii on kiire ja lihtne. Võta pulgakoogid külmikust ning kasta ükshaaval šokolaadi sisse ning seejärel puista üle soovitud kaunistustega. Aseta pulgakoogid uuesti alusele või kui soovid, et koogid jääksid kindlasti ilusad ja ümarad, siis hoopis pulkapidi kuskile topsi püsti. Seejärel pane need uuesti külmikusse tahenema.

//NOTE: Kui soovid, saab pulgakookide kaunistamisest teha sünnipäeval ka lastele eraldi tegevuse – tee valmis vaid n-ö toorikud ehk siis pallikesed pulkade otsas ning lase külalistel ise kaunistada oma koogikesi vastavalt nende endi soovile 🙂

20160914_2211201
Imelihtne, onju!? 🙂

img-thing

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s