MINI-BEEBI KEHAHOOLDUS

IMG_20170610_225029Kuigi öeldakse, et päris pisikesele beebile ei ole esialgu vaja ohtralt kuhjata nahale kõikvõimalikke kehakreeme, kehaõlisid jms määrdeid, siis tihtipeale on beebid aga küllaltki kuiva ja ketendava nahaga ning natuke miskit tuleks/võiks siiski kasutada. Sel juhul on hea alternatiiv kehakreemidele/-õlidele kasutada vanniõli. Kahe suurema lapsega oli mul kasutusel Linola vanniõli, mis nii niisutas kui ka pehmendas nahka ja oli ühtlasi ka nahaärritust leevendava toimega. Ainus, mis mulle selle õli juures ei meeldinud, oli see, et beebi muutus väga! “libedaks” kui seda vanniveele lisatud sai ning vannist tuli ta väga ettevaatlikult välja tõsta.
Ka seekord mõlkus mul esialgu mõtteis varuda seesamune Linola vanniõli. Sellele lisaks veel kiideti mulle veel ka MÀDARA ja JOIK beebiõli, mida vanniveele hea lisada ja/või ka niisama kehale masseerida. Ühtegi neist kolmest ei olnud ma jõudnud veel varuda, kui sain idee katsetada hoopis Linea MammaBaby vanniriisi. Tundus põnev variant ning sealjuures ka täiesti looduslik – ei vajanud mitmekordset ülemõtlemist idee hoopis see katsetamisele võtta.
IMG_20170506_134228100% looduslikku päritolu vanniriis on ideaalne beebi vannitamiseks. Spetsiaalne tärklis aitab pehmendada lapse nahka ja värskendab kogu keha. Beebide õrn nahk vajab teatud perioodidel erilisemat hoolitsust ja tähelepanu ning vanniriis aitab punetavat nahka ja mähkme- ning muid lööbeid leevendada. Toode rahustab ja pehmendab nahka ning sobib kasutamiseks ka peale päikesepõletust.
See on täiesti orgaaniline, looduslik ning nahasõbralik purustatud riis, mis siis lisatakse beebi vanniveele. Vanniriis pehmendab vett ning ühtlasi niisutab beebi nahka ja leevendab nahaärritusi (selles osas pidavat see väga tõhus olema!). Väga põnev toode, ja imelik mõelda, et see vaid lihtsalt riis on! Oleme seda nüüd mini-beebi vannivette mitu korda lisanud ning beebi on pärast vanni nii pehme ja niisutatud nahaga. Vanniriis teeb vee selliseks piimjas-valgeks ning “pehmeks”. Ei lõhna! Ühest pakikesest saab teha 2-3x vanni beebile, oleneb ka vanni suurusest ning vee kogusest vannis. Meie mini-beebi käib hetkel vannis ühes suuremas pesukausis, sinna jagub 3x. Meeldib ja soovitan!IMG_20170506_134155 Üks toode, mis asjalik ikka algusest juba kasutusele võtta, on mähkmekreem. Olen kasutanud lastel erinevaid, mis katsikukingitusteks saanud ja/või kuskilt beebipakkidest saadud – ning tõhusaim on tõesti olnud see paljukiidetud Sudocream. Õnneks ei ole suurt hädavajadust nende järele üleüldse olnud (emad saavad aru, miks õnneks), kuid suuremal või vähemal määral kulub üks selline toode ikka beebi nahahooldustoodete seas ära.
Mai alguses toimunud Linea MammaBaby ürituselt (millest kirjutasin ka SIIN!) tulin koju nende tootevalikust leitava mähkmekreemiga. See tundus põnevam ja asjalikum, kui kõik muud samalaadsed tooted – lisaks hoopis multiotstarbelisem. “Linea MammaBaby mähkmekreem ei sisalda tsinki, vaid hoopis pantenooli, seega ei kuivata see nahka, vaid on rahustava ning nahka hooldava toimega. Efektiivne – toob kiirelt leevendust ning punetus ja ebamugavustunne taandub. Ühtlasi võib seda kasutada julgelt üle kogu keha, kui esineb nahal kuivi/karedamaid laike või muud ärritust.
Minu arvates täpselt selle eelneva kirjelduse järgi see toode ka toimib! Mõnusa maheda lõhnaga ning rikkaliku tekstuuriga, kuid sealjuures kiirelt nahka imenduv kreem. Ei jäta nahale valget kihti nagu näiteks Sudocream. Beebi nahk jääb niisutatud ja pehme, punetused kaovad kiirelt. Kasutasin seda ka mujal naha kuivematel kohtadel ning leevendas ka seal kenasti olukorda. Aega-ajalt määrin seda ka suuremate laste põskedele või muudel karedamatele kohtadele kehal – aitab kiirelt.  Minupoolne soovitus sellele tootele, katsetamist väärt!
IMG_20170610_224949Kui aga nahk vajab rohkem niisutamist, siis päris üle keha aga selle mähkmekreemiga ju ikka lapsi kreemitama ei hakka … Selleks puhuks on mul nende jaoks WELEDA kassinaerise kehapiim, mis sobib hästi beebi ning ülitundliku naha hoolduseks. “Kassinaerise kehapiim aitab leevendada atoopilisest dermatiidist tingitud vaevusi ning mähkmete hõõrdumisest tekkinud löövet. Kassinaerist on ravimtaimena tuntud juba iidsetest aegadest, sel on pehmendav/niisutav toime ning see leevendab tõhusalt erinevaid nahaärritusi. Kookosõli kehapiimas jahutab ja muudab naha sametiselt pehmeks. Sobib väga hästi ka tundliku nahaga täiskasvanutele.”
Minu arvates sellel kehapiimal on lihtsalt imeline lõhn – mahe ja mõnusalt lilleline. Tekstuurilt kergemapoolsem, mistõttu väga lihtsalt ja kiirelt nahka imenduv. Niisutus sealjuures aga rikkalik – nahk jääb imepehme ning siidine. Kiirelt tõmbab tagasi kõik karedad kohad ja/või ärritused. Kuna mul Preilil on küllaltki kuiv ja kapriisne nahk, siis erinevaid natuke rohkem toimivaid ja vähemtoimivaid kehakreeme siin ikka juba üksjagu katsetatud – see WELEDA kassinaeri kehapiim on seni parim ja efektiivseim!

kena

Advertisements

6 thoughts on “MINI-BEEBI KEHAHOOLDUS

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s