SILMAKREEMI VAJALIKKUSEST / CLARINS MULTI-ACTIVE EYE SILMAKREEM

IMG_20170627_092211Silmaümbruse nahk on ligi 4x õhem kui ülejäänud näonahk ning arvestades kui mitmeid tuhandeid kordi me päeva jooksul silmi pilgutame, lisaks veel naeratame, silmi kissitame jne …, siis ei ole ime, et kortsukesed ja muud esmased vananemisilmingud just silmade ümbrusesse tekivad.
Seetõttu on igati oluline silmakreemi lisamine oma nahahooldusrutiini ja seda võimalikult varakult – ideaalis juba sellest hetkest alates, kui hakatakse silmameiki kasutama. Üldiselt väga noorena silmakreemidele veel väga ei mõelda ning 12-13aastased seda tõenäoliselt veel väga agaralt ka kasutama ei hakka, kuid nii alates 20.eluaastast võiks silmakreem juba öökapikesel/vannitoariiulil seista ja kasutust ka leida. Esialgu siis mõni kergem variant, näiteks jahutav/niisutav silmaümbrusgeel või kerge niisutav silmaümbruskreem.

Kuidas silmakreemi nahale kanda ja kuhu seda panna? Väga pisikesest kogusest piisab! Pigem natuke ja vähem, kui liiga palju – see võib omakorda hoopis reaktsioone esile kutsuda. Silmakreemi tupsuta õrnalt neljanda sõrmega (abielusõrmuse sõrm) õrnalt silmade ümber – põsesarnaluule ja kulmuluule – AGA mitte liikuvale laule ja/või üldse silmale/ripsmekaarele liialt lähedale. Miks neljanda sõrmega? Sellepärast, et see on selline “nõrk” sõrm ning selle sõrme surve nahale on kõige nõrgem. Õrn tupsutamine ergutab ühtlasi ka vereringet ning soodustab silmakreemi imendumist. VÕI – kui silmakreemi pakend on varustatud pealekandmiseks spetsiaalse otsikuga, siis võid seda kasutada.

0f449e5ab3ec4bf5add4d6de30b01bd5

pilt Internetist

Häbi tunnistada, aga kui muidu kreemitan ma näonahka igal hommikul/õhtul, siis silmakreemi kasutamises olen ma tihti laisk olnud. Kuigi mul on see nahahooldusrutiinis olemas juba aastaid, siis see on kindlasti üks toode, mille ma kõige tihemini riiulile jätan. Kui juba niigi oled õli/seerumi +kreemiga toimetanud, siis see veel juurde tundub … tüütu!? Ja nagu ma eelnevalt mainisin – noorena ei mõtle sellele väga, et tegelikult võiks ning peaks ja ennetavas mõttes oleks ka igati kasulik! Oeh! Eks ma ikka aega-ajalt võtan end jälle kokku ja siis kasutan kenasti ja järjepidevalt ning siis see jälle seisab mõnda aega: “ah, las jääb!”.
IMG_20170627_091953Hiljuti, kui töökaaslastel kontoris külas käisin, sain näppu katsetamiseks uue Clarinsi Multi-Active Eye silmakreemi – noh, vanus ka juba sealmaal, et tegelikult võiks silmakreemi igapäevaselt kasutada ning see esimeste vananemismärkide vastu mõeldud Multi-Active sarja silmakreem on hetkel uueks alustuseks ideaalne – vanus ka 30 and counting juba ju. “Silmaümbrustoode vanusele 30+. Ülikiired päevad, lühikesed ööd, unetus… Stress ja väsimus jätavad näole jälje, esmajoones silmade ümbrusse.T aimede baasil tehtud avastuste ja tehnoloogia kombinatsioonist inspireeritud Multi-Active sarja uus silmaümbruskreem silub kortse, vähendab väsimusmärke. Värskendav geel-kreemjas tekstuur koos spetsiaalse krüo-metallsit aplikaatoriga aitab koheselt nahka silmade ümber ergutada.” Kirjelduse järgi on see silmakreem hetkel täpselt see, mida mul KIN-DLA-STI on vaja kasutada, hehe!

Olen palju erinevaid silmakreemipurke/-tuube/-pudeleid näinud, siis see on täiesti teistmoodi aplikaatoriga ning oluliselt suurema kasutusmugavusega silmakreem! Toode on armsas beebiroosas tuubis ning põneva metallist otsikuga, mis on ALATI! külm. Külm otsik jahutab mõnusalt õrna silmaümbrusnahka ning kui on probleemi turses ja tumedate silmaalustega, siis toob sellele murele kiirelt leevendust ja jahutust – ehk siis alandab turset silmade ümber. Kuid ka niisama on see aplikaator silmaümbruse massaažiks väga mõnus! Kreem on tekstuurilt kergelt geeljas ning imendub nahka imekiirelt. Sisaldab ka valgustpeegeldavaid osakesi, mis nähtavalt muudavad silmaümbruse heledamaks, värskemaks ja säravamaks.
BeFunky Collage1Märksõnaks selle silmakreemi iseloomustamise juures võiks olla “kohene värskendus”. Nii mõnus on seda peale kanda: tuubist pigistad väikese koguse geel-kreemi, kannad silmade ümber ning siis vaikselt külma aplikaatoriga masseerid selle sinna, kuhu vaja. Vajadusel võid veel neljanda sõrmega õrnalt üle tupsutada, kui juhtub, et kannad kreemi natuke liiga palju nahale.

Kiidan seda silmakreemi ja just selle pealekandmismugavuse tõttu. Toime osas väga kommenteerida ei oska, sest hetkel on see kasutuses pigem ennetava tootena, mitte kortsukeste silumise jms eesmärgil. Tursete alandamise kohta ei oska kommenteerida, ei ole olnud võimalust katsetada seda sellise “mure” korral, kuid kui peaks tekkima, siis kommenteerin! Nahal on toode mõnus ning selline värske näib see silmaümbrus küll.
Hetkel kuulub see kindlalt mu nahahooldusrutiini juurde ja seda nii hommikul kui ka õhtul. Ehk kui leida sobiv silmakreem oma mugavusastmele, siis tegelikult ei ole kuigi tülikas seda oma nahahooludsrutiini lülitada. Loodan, et mu tublidus silmakreemi kasutamise osas püsib ning saan teile ka muid silmakreeme tutvustada ja soovitada.

kena

Advertisements

3 thoughts on “SILMAKREEMI VAJALIKKUSEST / CLARINS MULTI-ACTIVE EYE SILMAKREEM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s