BEEBIKÕÕM&BABÈ BEEBIKÕÕMAŠAMPOON

IMG_20170821_114132Oeh jah, see tüütu beebikõõm! Ei ole just – enamasti – suur probleem lapse jaoks, kuid lihtsalt tüütu ja veidi inetu vaadata. Mis see täpsemalt üldse on? Beebikõõm kujutab endast ekseemi beebi (ja isegi kuni 3a lapsel võib esineda) peas/kulmudes, kuklas … enamasti siiski paiguti või lausa üle terve pea paiknevalt. Infantiilne seborroiline ekseem ehk kõnekeeles beebikõõm on sisuliselt sama, mis kõõm täiskasvanutel ja suurematel lastel. See ei ole nakkav ning tihti kergematel juhtudel kaob ajapikku ka ise nahalt, raskematel juhtudel võib põhjustada aga ka naha pragunemist ja sügelemist. Sel ei ole kindlaid tekkepõhjuseid ning näiteks võib beebikõõma teket soodustada see, et beebil on niigi kergemini ärrituv nahk; tundlikkus mõne toiduaine suhtes; stress; immuunsüsteemi häired; kohanemisraskused eluga jms … On, mis on selle põhjuseks, igatahes ei ole see väga ilus vaadata – eriti kui beebil veel hõredam juuksepahmakas, kuid õnneks on sellest lahtisaamiseks erinevaid lihtsamaid ja vähemlihtsamaid meetodeid/vahendeid.
Kõige “kodusem” vahend beebikõõmast vabanemiseks oleks kasutada mingitsorti õli (mina soovitaks mahedat/naturaalset mandliõli ja/või oliiviõli selleks). Kuidas? Määrid beebi pea mõnda aega enne vanniminekut õliga kokku, õhuke mütsike pähe ning lased õlil nahka imenduda ning pärast vannis õli maha leotada ning seejärel kammida beebi pead pehmete/naturaalsete harjastega kammi/harjaga. Aga kõike seda väga ettevaatlikult, et beebi õrna peanahka mitte vigstada ja ärritada. Seejärel loputa korralikult lapse pea veega ja/või mõne naturaalse lasteseebiga/-šampooniga, et kõik õlijäägid saaksid maha pestud – muidu võib õli jääda pooridesse ning põhjustada beebikõõma veel paremat kinnitumist juustel! Pärast seda mina kreemitaksin – kui ei ole just palju juukseid beebil – pead õrnatoimelise neutraalse beebikreemiga, et nahk oleks pehme ja niisutatud.
Kui aga õliga jännata ei viitsi/taha (mina!), siis on ka spetsiaalseid tooteid beebikõõmast vabanemiseks. Meie “turul” ehk kõige tuntum on BABÈ PEDIATRIC beebikõõmašampoon – “eriti õrn lõhnaainevaba koostis! pH 5,0. Titekõõma põdevate imikute pea ja juuste pesemiseks. See ennetab ja eemaldab titekõõma, puhastab õrnalt, reguleerib rasueritust, on keratolüütiline ja mikroobidevastane, hõlbustab kammimist, pehmendab peanahka. Spetsiaalsed pediaatrilised koostisosad.
Kõigil mu kolmel beebil on vähekene beebikõõma esinenud – ei midagi hullu, aga noh, silma ikka ju riivab. Ei ole nad sündides ka just suure “parukaga” olnud, mis selle ära peidaks ning siis pidevalt ju silmaall see “probleem”. Kõigiga olen kasutanud ka sedasama BABÈ titekõõmašampooni ning kogemus on olnud iga kord positiivne. Olen lugenud vastakat tagasisidet selle toote kohta, kuid minu beebide peal on see kiirelt ja efektiivselt toiminud. Peale 2-3 kasutuskorda beebikõõm praktiliselt kadunud – ei mingit õliga mässamist (esimese põnniga katsetasin ka seda ning peale esimest korda sain aru, et maaaaaeiviitsi!). Kuna mul tihti juhtub, et põnn jääb varakult ööunne ja planeeritud vann lükkub hoopis homsesse, siis oleks eriti nadi kui õli juba pähe pandud ja siis järgmise õhtuni seda seal peas hoida … Lihtsam ikka nii, kui juba vannini jõuad ja siis abistav kraam kasutusse võtta. BABÈ beebikõõmašampooni ka imelihtne kasutada: beebi vanni – juuksed/pea märjaks teha – imepisike kogus šampooni pähe masseerida – hoia ca 5min – loputa maha. Seejärel, kel suurem mure selle beebikõõmaga, võib pehmete harjastega kammiga veel üle kammida, et kiiremini ja põhjalikumalt peanahka puhastada. Mina seda ei ole teinud, pole vajadust olnud, olen lihtsalt peale peapesu põnni pea veel ka üle kreemitanud, et nahk oleks pehme ja niisutatud (noh, ta just ei ole kuigi juusterohke hetkel, siis hea kreemitada). Lisaks peab ära mainima, et see šampoon lõhnab niiiiii hästi! Magusad mahlased koduaia pirnid – sellise magusa mahlase pirni lõhn ja just sellise, mida koduse pirnipuu otsast noppida saab (poest ostetud pirnid nii ei lõhna!).
Minu arvates kasulik “abivahend” – kiire ja efektiivne, lisaks suurepäraselt lõhnav. Hinnapoolest on see küll selline natuke ehk kallim (keskmiselt 13€), kuid tasub ära ning seda jagub tõesti pikaks ajaks. JA!, beebikõõm ei pruugi vaid ühekordne “mure” olla, see võib ka ajapikku uuesti tekkida ning näiteks oma varsti 3a pikemajuukselisel tüdrukul ma ei kujutaks küll ette õli pähemäärimist ja selle väljapesemist ja kõike muud … hea kui üldse suure kisaga need juuksed pestud saab. Šampooniga ikka hulka lihtsam ning pikemad juuksed jätab see siidiseks ja pehmeks. Nojaaa, ja kas ma juba mainisin selle lõhna? Iga kord tahaks kuskile maale pirinipuu otsa ronima minna …

kena

Advertisements

2 thoughts on “BEEBIKÕÕM&BABÈ BEEBIKÕÕMAŠAMPOON

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s